Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (ingl Ida-Virumaa Vocational Training Centre), riiklik kutseõppeasutus, asutatud 2005; asub Ida-Virumaal Jõhvis, direktor Hannes Mets.

Koolis saab õppida viies valdkonnas (ehituse ja mehaanika, IT-õppe, majanduse, teeninduse ja tehnoloogia) kokku 31 erialal. Õppetöö toimub kesk- ja põhikooli baasil, mõnel erialal on võimalik õppida ka erivajadustega noortel. Kool pakub täiskasvanute koolitust sellistel suundadel nagu elektrotehnika ja energeetika, arvutikasutus, teenindus, äri, mehaanika ja metallitöö, majutamine ja toitlustamine, kaevandamine ja rikastamine, keemia ja protsessitehnoloogia ning ehitus. Õppetöö toimub eesti ja vene keeles. Koolil on oma õpilaskodu.

Kooli partnerite nimekirjas on üle neljasaja ettevõtte. Suurimad neist on Eesti Energia Kaevandused AS ja AS Viru Keemia Grupp.

Ajalugu

1946 asutati Kukrusel tööstuskool, mida võib pidada tänase kutsehariduskeskuse eelkäijaks. Kuuekümne aasta jooksul on toimunud mitmeid ümberkorraldusi, koolide liitmisi ja ümbernimetamisi. 2003 liideti Jõhvi Kutsekeskkool ja Eesti Mäehariduskeskus ning moodustati Jõhvi Ametikool. 2005 ühendati kolm kooli - Kohtla-Järve Polütehnikum, Kohtla-Järve Kutsekool ja Jõhvi Ametikool ning moodustati Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

Loodud 2014